Історія

Переяслав-Хмельницький лісгосп був організований у 1936 році на базі колишніх лісів місцевого значення (лісів рай лісгоспів) і частини лісів держлісфонду, які раніше належали до складу Київського лісгоспу Київського управління лісового господарства.
В 1960 році на основі постанови РМ УРСР від 30.11.1959 року №1834 Переяслав-Хмельницький лісгосп реорганізований в лісгоспзаг. Наказом Мілісгоспу України № 133 від 31.10.1991р., з метою поліпшення державного управління лісовим господарством Переяслав-Хм. ліспгоспзаг було реорганізовано в держлісгосп.
Згідно наказу від 7.02.05 року № 110 Державного комітету лісового господарства Переяслав-Хм. держлісгосп був перейменований у  Державне підприємство «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство».

Районування

Згідно лісорослинному районуванню територія лісгоспу відноситься до зони лісостепу. Клімат районну розташування лісгоспу помірно-континентальний, який характеризується помірно холодною зимою і помірним літом. В цілому клімат сприятливий для успішного росту основний лісоутворюючих порід: сосни звичайної, дуба черешчатого, берези звичайної та вільхи чорної.
Територія лісгоспу займає в основному пойму річки Дніпро і ії притока р.Трубіж. В залежності від місцезнаходження і відстані лісових масивів від річки Дніпро, рельєф характеризується великим різноманіттям. Ближче до р.Дніпро розташована перша лугова тераса, друга - надлугова, яка покрита сосновими насадженнями, де переважають пісчані ґрунти. Пісчані та супіщані відклади є відносно сухими і знаходяться в місцях глибокого залягання грунтових вод, а також із-за своєї рихлості підлягають механічному розрушенню, а також під впливом вітрів із річки утворюють велику холмисті дюни, які виражені у Стовпязькому та Переяславському лісництвах. По мірі віддалення від річки переважають суглинки де головною породою – дуб черешчатий, береза повисла та на заболочених місцях росте вільха чорна.